Informace k provozu MŠ

13. 3. 2020

MŠ po dohodě se zřizovatelem zůstane zatím otevřena, sledujte webové stránky.

V souvislosti s vývojem situace šíření koronaviru Vás žádáme, abyste věnovali zvýšenou pozornost svému zdravotnímu stavu, zdravotnímu stavu dítěte a příznakům nemoci.

Zejména v případě, že jste se navrátili ze zahraničí, vyhledejte v případě projevů nemoci lékařskou pomoc, zajistěte případnou karanténu.

Apelujeme tímto na naši vzájemnou důvěru a dobrou spolupráci a na Vaše vnímání nutnosti zvýšené opatrnosti a zodpovědný přístup k ochraně zdraví dětí i dospělých.

Povinností MŠ je zajistit zdravé prostředí všem dětem i zaměstnancům a chránit jejich bezpečnost.

Informace Ministerstva zdravotnictví k situaci s koronavirem pro školy a rodiče:

• Pokud dítě má obtíže a bylo v oblasti s výskytem – volat Krajskou hygienickou stanici v České Lípě.
  • Pokud dítě má obtíže a nebylo v oblasti s výskytem – volat svého pediatra
  • Pokud dítě nemá obtíže a bylo v oblasti s výskytem – volat infolinku Státního zdravotního ústavu.

po dohodě se zřizovatelem zůstane zatím MŠ Eliášova otevřena.

Apeluji tímto na naši vzájemnou důvěru a dobrou spolupráci a na Vaše vnímání nutnosti zvýšené opatrnosti a zodpovědný přístup k ochraně zdraví dětí i dospělých.

• Pokud dítě má obtíže a nebylo v oblasti s výskytem – volat svého pediatra
  • Pokud dítě nemá obtíže a bylo v oblasti s výskytem – volat infolinku Státního zdravotního ústavu .

Dále Vás budeme vás informovat prostřednictvím nástěnek a webových stránek školy.

Více zde: http://www.zsamspodralskem.cz/news/informace-k-aktualni-situaci-v-ms/

Informace odboru školství, mládeže, tělovýchovy a sportu Krajského úřadu Libereckého kraje k provozu mateřských škol všech zřizovatelů v souvislosti s šířením onemocnění COVID-19:

Vláda České republiky usnesením ze dne 12. března 2020 vyhlásila na území České republiky nouzový stav. Již od 10. března 2020 je zakázána fyzická přítomnost žáků a studentů při vzdělávání ve školách a školských zařízeních, s výjimkou mateřských škol

Podporujeme rozhodnutí neuzavírat mateřské školy, neboť děti v předškolním věku jsou nejméně ohroženou skupinou. Jejich pobyt v mateřské škole je za dané situace při dodržování hygienických opatření výrazně bezpečnější než pobyt u prarodičů.

V této souvislosti odbor školství, mládeže, tělovýchovy a sportu Krajského úřadu Libereckého kraje informuje mateřské školy a jejich zřizovatele:

• Omezit nebo přerušit provoz mateřské školy lze za podmínek stanovených vyhláškou č. 14/2005 Sb., o předškolním vzdělávání, ve znění pozdějších předpisů, pokud provoz mateřské školy není možné zajistit z organizačních nebo technických důvodů, např. při havárii vody apod. nebo v případě zásadní absence učitelek (např. učitelky pečují o své děti do deseti let z důvodu uzavření základní školy nebo jsou v karanténě). Důvodem pro uzavření mateřské školy není obava z šíření nákazy.

• Je zásadní důsledně provádět ranní zdravotní filtr před převzetím dítěte, zvážit
    i možnost měření teploty; dítě, které vykazuje jakékoli známky infekčního onemocnění, se nesmí účastnit předškolního vzdělávání. V případě pochybností rozhodne dětský lékař.

• Děti, které jsou v karanténě z důvodu předchozího pobytu v rizikových oblastech (Čína, Jižní Korea, Írán, Itálie, Španělsko, Rakousko, Německo, Norsko, Švédsko, Francie, Belgie, Nizozemsko, Dánsko, Velká Británie a Švýcarsko), se nesmí účastnit předškolního vzdělávání; v případě pochybnosti lze požadovat čestné prohlášení rodičů, že dítě nepobývalo v rizikových oblastech.

• Apelujte na rodiče, aby se předškolního vzdělávání v době, kdy je vyhlášen nouzový stav, účastnily pouze děti, jejichž rodiče jsou zaměstnaní a nemají možnost zajistit jiný způsob péče o děti.

V Liberci dne 13. března 2020

Ing. Jiřina Princová

vedoucí odboru školství, mládeže tělovýchovy a sportu

Krajského úřadu Libereckého kraje