Jdi na obsah Jdi na menu
 


Informace k závěru školního roku

4. 4. 2020

Vážení rodiče a milí žáci,

 

předběžně se počítá s otevřením škol v polovině nebo na konci května. Nevíme, kdy přesně se otevřou a zda bude trvat zákaz konání akcí, který by se dotkl i Závěrečné akademie naší školy v KD Dubnice. Přemýšlíme už proto i o variantách a způsobech, jak bychom mohli důstojně, slavnostně, a přitom společně ukončit školní rok…

Podpořte nápad, díky kterému zůstanou navždy uchovány vzpomínky na školní rok 2019/2020. Rok, který byl ovlivněn nevídanými opatřeními z důvodu šíření nového typu koronaviru COVID-19.

 

Přijměte, prosím, naši výzvu:

 

                                 ramecek.jpg

 

Pod tímto příspěvkem najdete ukázku sestříhaných videí, abyste měli představu, jak bude vypadat výsledný klip na závěr roku. Klip je již sestříhán z krátkých videí, která pro Vás natočila Mirka Pánková a její kluci. O střih a úpravu se postaráme. Od Vás bychom chtěli natočit právě jenom ta krátká videa…

Prosím, nevkládejte hudbu, titulky, nic podobného. Jenom zachyťte krátké okamžiky z Vašeho života. Třeba právě opékání špekáčků... Pošlete videa bez úpravy, tak jak jste je natočili na mobilní telefon. Opravdu stačí velmi krátká videa (např. 10 sekund), protože videa se budou dále stříhat a upravovat.

 

 

 

Účel videí

 

Videa, která od Vás obdržíme, budou prezentována na Závěrečné akademii v KD Dubnici, v případě nepříznivé situace by byla zveřejněna na webových stránkách školy a obce. Videa budou vložena také do portfolií všech žáků ve škole. Každý žák si shromažďuje během školního roku materiály, které dokumentují stav jeho vědomostí a dovedností, úroveň osvojení jednotlivých kompetencí. To vše je součástí portfolia, jehož přílohou je i CD obsahující různé obrazové záznamy (fotografie, videa, apod.).

 

Informace o zveřejnění a úpravě videí

 

Se zasláním videí souhlasíte s jejich zveřejněním pro účely slavnostního zakončení roku. O úpravu a střih videí v jeden klip se postará osoba nejvíce povolaná. Rodič a profík v jednom, kterým je Mirka Pánková alias Mia´s photography, a my jí tímto moc děkujeme.

 

Zasílání videí

 

Videa podle velikosti zasílejte na jednotný mail akademie.zsdubnice@email.cz nebo přes Úschovnu.cz – poslat zásilku také na výše uvedený mail.

Pro jiný způsob předání (USB flash disk) kontaktujte M. Lackovou: michaela.lackova@post.cz nebo tel. 607 180 894. Sem směřujte také Vaše dotazy nebo potíže se splněním výzvy.

 

Instrukce k natáčení videí

 

  • Telefon mějte vždy na šířku.
  • Vyvarujte se prudkých pohybů, aby obraz nepůsobil roztřeseně a rozmazaně.
  • Natočte dvě až tři krátká videa, přičemž jedno video bude obsahovat záběry dítěte s rouškou, kterou na závěr videa sundá z obličeje a odhodí do výšky  - jako symbol ukončení učení a školního roku. Sourozenci mohou být natáčeni společně.
  • Videa mohou, ale nemusí být doplněna mluveným komentářem.
  • Natočte, co děláte nebo popisujte například: prostředí, co dětí baví x štve, co dělá vaše rodina, domácí vzdělávání, aktivity, domácí zvířata…

 

Věříme, že naši výzvu přijmete!

 

Děkujeme, kolektiv učitelek ZŠ a MŠ Dubnice ve spolupráci s Mirkou Pánkovou