Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mimořádné opatření - uzavření školy

10. 3. 2020

 

Vážení rodiče,

 

na základě mimořádného opatření (Č. j.: MZDR 10676/2020-1/MIN/KAN) nařizuje Ministerstvo zdravotnictví následující bod, který se týká i naší školy.

  • Zakazuje se s účinností ode dne 11. března 2020: 

osobní přítomnost žáků a studentů na základním, středním a vyšším odborném vzdělávání ve školách a školských zařízeních podle zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším.

 

Odůvodnění v celém znění naleznete v přiloženém dokumentu MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ K UZAVŘENÍ ŠKOL.

 

Toto se prozatím netýká mateřských škol, ale lze předpokládat, že se situace bude i nadále vyvíjet. Sledujte proto aktuální situaci a webové stránky školy.

 

V současné době probíhají v ZŠ jarní prázdniny, a to v termínu 9. - 13. 3. 2020.

Informace k pondělí 16. 3. 2020 bychom rádi zveřejnili v průběhu pátečního dne. Budeme se snažit podávat průběžně informace.

 

V souvislosti s koronavirem se současně v Česku zakazuje konání akcí nad 100 osob.

MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ K ZÁKAZU AKCÍ ZDE.  Všechna opatření jsou platná do odvolání.

 

Opatření k prevenci šíření onemocnění koronavirem (Covid-19) 

 

Sledujte dále:  KHS Libereckého kraje

                         Ministerstvo zdravotnictví - aktuální informace o epidemii

    

               

Dne 28. února 2020 vydala Krajské hygienická stanice Libereckého kraje doporučení, které má minimalizovat šíření nákazy zmíněným koronavirem.

 

V souvislosti s dalším šířením onemocnění COVID-19 v Evropě byla projednána opatření na území Libereckého kraje. V prvé řadě Krajská epidemiologická komise („komise“) doporučuje omezit cestování do oblastí s komunitním výskytem onemocnění COVID-19,mezi které jsou aktuálně zařazeny Čínská lidová republika, Jižní Korea, Hong Kong, Irán, Itálie (v současnosti v karanténě celá země), Japonsko, Singapur a dále doporučuje pečlivě zvážit jakoukoliv cestu do zahraničí.

 

V případě návratu občanů z oblastí s komunitním výskytem do ČR a zdravotních potíží či s rizikovým kontaktem (např. návštěva zdravotnického zařízení při úrazu apod.) komise doporučuje telefonicky kontaktovat lékaře/epidemiologa KHS LK, který rozhodne opostupu vkaždém konkrétním případě tj. případné nařízení karantény, vyšetření nebo izolace.

 

I v případě nepřítomnosti zdravotních potíží se doporučuje po návratu z výše uvedených ohnisek nákazy omezit návštěvy a společenské aktivity jako např. kulturní či sportovní akce, a to po dobu 14 dnů.

 

Základní opatření, které může udělat každý k prevenci šíření onemocnění koronavirem (COVID-19) je dodržování základních hygienických pravidel - časté mytí rukou vodou a mýdlem, nedotýkání se očí, nosu a úst neumytýma rukama; vyhnout se úzkému kontaktu (do 1m) s osobami, které mají akutní respirační infekci; zůstat doma, pokud máte příznaky i mírné akutní respirační infekce; při příznacích respirační infekce dodržovat respirační etiketu, tj. zakrývat si ústa a nos při kašlání a kýchání kapesníkem, a ten po použití odhodit do odpadu, v případě, že nemáte kapesník, použít předloktí,“doporučuje MUDr. Jana Prattingerová, epidemiolog KHS LK a pokračuje: Pokud máte teplotu, kašel a potíže s dýcháním, zůstaňte doma a telefonicky kontaktujte svého praktického lékaře. Lékaři sdělte, zda jste v posledních 14 dnech před prvními příznaky onemocnění cestoval voblasti s výskytem koronaviru nebo zda jste byl v kontaktu s nemocným koronavirem."