Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dotyková zařízení ve výuce

17. 11. 2014

V tomto školním roce se naše škola zapojila do projektu "Dotyková zařízení ve výuce" a stala se partnerem Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Cílem tohoto projektu je další vzdělávání pedagogických pracovníků škol a školských zařízení v oblasti moderních dotykových technologií a jejich využití při výuce.Projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.

 

opvk_logolink_rgb_cz.jpg

ANOTACE PROJEKTU:

Cílem projektu je další vzdělávání pedagogických pracovníků v oblasti moderních dotykových technologií a jejich využití při výuce na 44 ZŠ a SŠ v Ústeckém a Libereckém kraji.
 
Projekt je rozvržen do 4 klíčových aktivit: první aktivita je zaměřena na podporu pedagogů formou asistence při pedagogických a technických problémech s využitím ICT ve výuce (součástí bude vzdělávání ředitelů ve využívání dig. technologií pro integraci ICT do života školy a zřízení pozice Metodika ICT na škole). Druhá aktivita je zaměřena na volitelné vzdělávání pedagogických pracovníků k integraci ICT do výuky se zaměřením na technologie, které školy již mají, které si v rámci projektu pořídí (např. tablety) a využití ICT v oborových didaktikách. Třetí aktivita je zaměřena vytvoření softwarové platformy pro didaktické účely. Čtvrtá aktivita je věnována evaluaci dopadu projektu.
 
Do projektu je zapojeno celkem 14 ZŠ do 200 žáků, tvoří 35,89 % z počtu ZŠ. Projekt je realizován v rámci PřF a PF UJEP.
 
 
 
Plakát k projektu
 
dotyk.png