Jdi na obsah Jdi na menu
 


EU peníze školám

3. 9. 2014

 

eu_penize.png

více o EU peníze školám nyní na této adrese:

http://www.op-vk.cz/cs/eu-penize-skolam/eu-penize-zakladnim-skolam/

 

ZŠ a MŠ Dubnice byla zapojena do realizace projektu EU peníze školám, který vyhlásilo MŠMT v rámci operačního programu            „ Vzdělávání pro konkurenceschop­nost“.  Smyslem zavedení nové oblasti podpory 1.4 s názvem Zlepšení podmínek pro vzdělávání na základních školách, bylo podpořit rozvoj oblastí, které se dlouhodobě ukazují jako problematické.

Projekt ZŠ a MŠ Dubnice Moderní škola 2010

Cílem projektu bylo tedy zlepšení podmínek pro vzdělávání žáků na základních školách. Přidělené prostředky byly použity na zlepšení materiálních a vzdělávacích podmínek školy, především v oblasti informačně komunikačních technologií. Z tohoto projektu byla modernizována počítačová učebna, zakoupeny 2 interaktivní tabule, inovována IT.

Vyučující vytvořili 252 digitálních učebních materiálů (DUMů). Tvorba a následné používání nových metodických materiálů vedlo ke zkvalitnění výuky prostřednictvím metod a forem, které využívají digitální technologie, zvyšují názornost, interakci mezi pedagogem a žákem, směřují ke zvýšení motivace žáků o výuku. Ta se stala zajímavá a přitažlivá. Žáci i vyučující změnu přivítali, nedovedeme si již představit výuku bez využívání těchto IT.