Olympijský víceboj

Na začátku dubna 2014 jsme se stali součástí projektu Českého olympijského výboru a rozhodli se tak změřit síly v Olympijském víceboji.  Olympijský víceboj je jedním z klíčových projektů Českého olympijského výboru v rámci dlouhodobé kampaně na podporu sportu a zdravého životního stylu − Česko sportuje. Český olympijský výbor a Sazka spojily síly ve snaze přitáhnout děti ke sportu jako k součásti zdravého životního stylu. Proto vznikl projekt pro základní školy, v němž nejde o výkony, ale o to, aby se školáci bavili sportem a oblíbili si pohyb. Každý školák, který v rámci hodin tělesné výchovy ve škole splní všechny disciplína Sazka Olympijského víceboje, získá sportovní vysvědčení  "Olympijský diplom". Na něm nenajde známky, ale analýzu svých fyzických schopností a předpokladů pro konkrétní sporty.

V zapojení do projektu pokračujeme i nadále. Letos je Sazka Olympijský víceboj složen z 8 disciplin, které otestují základní fyzické schopnosti dětí, jako jsou rychlost, ohebnost, síla, vytrvalost, výbušnost, rovnováha, hbitost a silová vytrvalost.

1. Hluboký předklon - disciplína testuje ohebnost

2. T-běh (neboli člunkový běh) - disciplína zkoumá hbitost

3. Zkrácené sedy-lehy - disciplína zjišťuje silovou vytrvalost

4. Postoj čápa - disciplína testuje rovnováhu

5. Sprint 60 m - disciplína ověřuje rychlost

6. Zátopkův běh - disciplína zkoumá běžeckou vytrvalost. U dětí na prvním stupni se běhá 500 m, děti na druhém stupni běhají 1000 m.

7. Skok z místa / Trojskok snožmo z místa - disciplína testuje výbušnost. Děti na první stupni absolvují skok z místa, děti na druhém stupni mají trojskok.

8. Hod basketbalovým míčem - disciplína zjišťuje sílu

Další informace o projektu ZDE.