Tonda Obal

2. 3. 2020

Naše škola už mnoho let věnuje pozornost problematice třídění a recyklování odpadu. Ve všech třídách jsou nádoby na směsný odpad, na papír. Dlouhodobě spolupracujeme s firmou KOVOŠROT, sbíráme papír a plast. V přízemí školy se také nachází červený kontejner na sběr drobných elektrozařízení od ASEKOLU. ASEKOL je neziskově hospodařící společnost, která v zastoupení výrobců a dovozců elektrozařízení organizuje celostátní systém zpětného odběru elektrozařízení.

V současné době usilujeme o pořízení nádob na třídění odpadu do každé třídy. Splnit by se nám to mohlo v rámci vzdělávacího programu Tonda Obal v rámci jeho kreditního systému. Kreditní systém je způsob odměňování škol za jejich aktivitu v oblasti třídění odpadu. Zároveň by tento systém měl přispět k co nejefektivnějšímu nakládání s materiály společnosti EKO-KOM, a.s.

Stránky Tonda-obal.cz jsou součástí vzdělávacího programu, který se zaměřuje na zvýšení povědomí o správném třídění a recyklaci odpadu. Třídění odpadu je dobrý návyk, který by měly děti získávat a osvojit si již od útlého věku. Tonda Obal je odborník na obaly a jejich recyklaci. Poutavou formou dětem prezentuje problematiku tříděných odpadů a vysvětluje základní pojmy i nejasnosti. Starší návštěvníky stránek nepochybně zaujmou informace o historických podobách balení potravin.